Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai odontologijos sritis, kurios pagalba dantų protezais atkuriami trūkstami dantys . Jie gali būti išimami arba fiksuoti.

Dideli dantų eilių defektai ir netgi bedantis žandikaulis protezuojamas išimamais arba lanko atraminiais protezais.

Išimami protezai gaminami tada, kai trūksta daugelio ar visų dantų. Jie padeda susigrąžinti dantų atliekamą funkciją: kramtyti, kalbėti, šypsotis.

Plokštelės gaminamos tada, kai trūksta daugelio ar visų dantų. Gaminant tokius protezus pritaikoma dantų spalva, forma ir dydžiai, kad dantys atrodytų natūraliai. Priklausomai nuo paciento situacijos, plokštelės gali būti pilnos arba dalinės. Jos tvirtinamos prie dantų specialiais kabliukais, kurie nepažeidžia danties paviršiaus.

Lanko atraminiai protezai gaminami, jei burnos ertmėje trūksta vieno ar kelių dantų. Jie turi ploną metalinę konstrukciją, kuri beveik nėra jaučiama ir matoma, nes burnoje užima mažiau vietos nei dantų plokštelės.

Fiksuotais dantų protezais atkuriami pavieniai ar riboti dantų eilių defektai, kurie beveik nesiskiria nuo savų dantų.

Fiksuotų protezų rūšys:

  • Metalo keramikos, cirkonio keramikos, bemetalės keramikos vainikėliai
  • Tiltinės konstrukcijos
  • Protezavimas ant implantų

Dantų vainikėlis – tai dirbtinis apvalkalas, kuris uždengia ir atkuria natūralaus danties formą, dydį ir spalvą. Jis pilnai uždengia matomą danties dalį nuo dantenų krašto.

Tiltinės konstrukcijos gaminamos tada, kai trūksta vieno ar keleto dantų. Šalia trūkstamų dantų esantys dantys nušlifuojami, apgaubiami vainikėliais ir sujungiami tarpine dalimi, kuri atstoja trūkstamus dantis.

Protezavimas ant implantų. Implantas gali būti panaudojamas kaip vainikėlio atrama. Vainikėliai yra tvirtinami kaip ir ant nuosavų dantų.